Zrealizowane projekty
Dofinansowanie działań z Budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg 2014r.
Nazwa zadania
„Wspieranie programów profilaktyczno –edukacyjnych z zakresu problemów społecznych, w tym przeciwdziałania uzależnieniom i/lub przemocy rówieśniczej, przemocy w rodzinie – skierowanych do dzieci i młodzieży , rodziców/opiekunów, kadry kołobrzeskich placówek oświatowych i prozdrowotnych”
- warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży OHP w Kołobrzegu
- warsztaty dla wychowawców
- warsztaty artystyczne dla młodzieży
- konsultacje indywidualne dla młodzieży
Dofinansowanie działań z Budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg 2015r.
Nazwa zadania
„Realizacja programów profilaktyczno – edukacyjnych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom skierowanych do dzieci i młodzieży, rodziców/opiekunów, kadry kołobrzeskich placówek oświatowych i prozdrowotnych”
- Warsztaty Wczesnej Interwencji FRED
- Szkoła Dla Rodziców
Dofinansowanie działań z Budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg 2016r.
Nazwa zadania
Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.
„Przeprowadzenie szkoleń podnoszących kompetencje służb i przedstawicieli podmiotów realizujących zadania z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i /lub przemocy w rodzinie.”
Oferta dla specjalistów:
Zadanie publiczne zakłada realizację szkoleń dla specjalistów w zakresie pomocy rodzinie dotkniętej przemocą w wymiarze dwóch piętnastogodzinnych edycji szkoleń.
Nazwa zadania
Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.
„Realizacja działań profilaktycznych i naprawczych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i/lub przemocy w rodzinie, skierowanych do różnych grup społecznych, w szczególności dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.”
Oferta dla rodziców:
Szkoła dla Rodziców – warsztaty psychoedukacyjne
Odbiorcami są rodzice młodocianych, którzy równolegle uczestniczą w procesie zmiany swojego dziecka otrzymując wsparcie i konkretne wytyczne do działania. Warsztaty będą miały na celu zaopatrzenie ich w narzędzia, które ułatwią pracę z rodziną i bezpośrednio będzie miało to wpływ na polepszenie pracy z rodzinami w których istnieje konflikt, przemoc, nieudolność wychowawcza, uzależnienie itp. Efektem tej pracy jest nie tylko widoczna poprawa ich relacji z dziećmi, ale również poprawa kontaktów interpersonalnych w rodzinie.
Konsultacje indywidualne dla rodziców:
Adresatami są rodzice którzy dostrzegając istnienie problemu u swojego dziecka mogą skorzystać z porady, psychoedukacji, wsparcia oraz uzyskać informację w jaki sposób pomóc dziecku. Istotnym kierunkiem działań jest by tak pokierować procesami zmiany by uzyskać jak najlepsze efekty.
Oferta dla młodzieży:
FRED goes NET – Warsztaty wczesnej interwencji dla młodzieży – profilaktyka selektywna
Adresatami programu są osoby w wieku 12-18 lat w szczególnych przypadkach do-20 rż, używające narkotyków z wyłączeniem heroiny, substancji nielegalnych i alkoholu. Osoby, które są na etapie – eksperymentowania z w/w substancjami i używający ich w sposób problemowy. Osoby, które w wyniku stosowania tych substancji po raz pierwszy naruszyły obowiązujące normy społeczne np. weszły konflikt z prawem. Osoby zgłaszające się do programu profilaktycznego zgodnie z art. 72 ust. 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii. Młodzież, u której zauważono używanie narkotyków, a nie została na tym „przyłapana” może również wziąć udział w programie.
Zasadniczym celem programu jest możliwie wczesne dotarcie do osób sięgających po alkohol czy/i narkotyki i przedstawienie im oferty interwencji z wykorzystaniem społecznego nacisku;
Konsultacje indywidualne z młodzieżą mającą kontakt z substancjami psychoaktywnymi:
Adresatami programu są osoby w wieku 12-18 lat w szczególnych przypadkach do-20 rż, używające narkotyków z wyłączeniem heroiny, substancji nielegalnych i alkoholu. Osoby, które są na etapie – eksperymentowania z w/w substancjami i używający ich w sposób problemowy. Osoby, które w wyniku stosowania tych substancji po raz pierwszy naruszyły obowiązujące normy społeczne np. weszły konflikt z prawem. Osoby zgłaszające się na konsultacje zgodnie z art. 72 ust. 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii. Młodzież, u której zauważono używanie narkotyków, a nie została na tym „przyłapana”.
Pozostałe działania:
Profilaktyka uzależnień i psychoedukacja rodziców oraz szkolenia dla kadry pedagogicznej
- Zespół Szkół Morskich w Kołobrzegu
- Zespół Szkół Ekonomiczo –Hotelarskich w Kołobrzegu
- Zespół Szkół Społecznych w Kołobrzegu
- Ochotniczy Hufiec Pracy w Kołobrzegu
- Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie
- Gmina Miasto Gościno